Cocktail

Zajímavosti národního parku

Návštěvníci Yellowstonského národního parku by neměli opominout nejznámější přírodní zajímavosti. Mezi ně se řadí gejzír Old Faithful (Starý poctivec), jenž v pravidelných intervalech chrlí hektolitry vody do výšky více než 35 metrů. Podél řeky Firehole River vede cesta ke vřídlu Grand Geyser, které stříká vodu až do výšky sta metrů. Gejzír však chrlí vodu jen dvakrát za den. Celá oblast je známa i díky velkému počtu vodopádů. Mezi největší patří Lower Falls, který dosahuje výšky až 94 metry.

Při návštěvě parku není možno vynechat Yellowstonský velký kaňon, v němž řeka Yellowstone River valí mohutné vodopády do Yellowstonského jezera. V jeho okolí se objevuje největší množství geotermálních jevů. Jejich celkový počet se pohybuje okolo deseti tisíc. Velkou atrakcí jsou zemské otvory, z nichž s dýmem vyvěrají horké sopečné plyny, dále horké prameny, bahenní sopky a gejzíry. V parku se nachází 60 procent všech světových gejzírů, mezi nimi například i Steamboat, který je považován za nejvyšší gejzír na světě.

V severní části parku se nalézají velkolepé travertinové terasy zvané Mammoth Hot Springs Terraces, což je soustava mělkých prohlubní, přes které přetéká minerální voda a dochází tak k dalšímu usazování horniny. Národní park Yellowstone je znám rovněž velkou bahenní činností, s níž jsou spojeny vývěry horkých plynů.

V parku je připraveno přes 1 200 kilometrů stezek. Národní park Yellowstone je rovněž velice populární mezi rybáři. Přijíždějí sem muškaři z celého světa. K chytání ryb je třeba vyřídit si zvláštní časovou povolenku, která se dá zakoupit v obchodech v návštěvnických centrech. Ke každé povolence rybář dostane pokyny, kde a jakým způsobem může lovit. Další zajímavosti parku lze nalézt v průvodcích a mapkách, které jsou rovněž k mání v návštěvnickém centru.

Kam pokračovat?

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o národním parku Yellowstone pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, vítěz TTG Travel Awars 2011 v kategorii Nejlepší touroperátor pro Ameriku.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@yellowstone.ihned.info