Cocktail

Ubytování v Yellowstone

V celé oblasti Yellowstonského národního parku je velké množství ubytovacích kapacit v hotelech, motelech a penzionech. Lze zde sehnat bydlení i pod sto dolarů za noc. Pro velký nápor turistů je vhodné pobyt v nich si předem rezervovat (nejlépe přes internet) nebo využít služeb cestovní kanceláře.

Některé hotely v yellowstonské oblasti jsou záměrně vybaveny s ekologickou přísností – jsou striktně nekuřácké a neposkytují žádné technické vymožeností. Jejich mottem – a zároveň marketingovým tahem – je ochrana přírody. Jiné hotely naopak lákají na civilizační standard – internet, televizi na pokoji a podobně. Jako první údaj však hotely vždy uvádějí vzdálenost od některého ze vchodů do národního parku.

Motely, tradiční americké ubytování, nabízejí poměrně vysoký standard – kabelovou televizi, telefon pro místní hovory zdarma, ledničky, mikrovlnné trouby. U motelů je klasikou bezplatné parkování.

Pro vstup a vjezd do národního parku je potřeba povolení, které lze zakoupit v informačních centrech. V parku je povoleno přespávat pouze v kempech, při delším výletu je však možné vyžádat si povolenku na přespání mimo kempy. V parku se nalézá několik kempů, za všechny lze jmenovat například Bay Bridge , Madison, Indian Creek, Lewis Lake, Mammoth, Norris, Pebble Creek, Slough Creek, a Tower Fall. Ceny se pohybují od 10 do 12 dolarů za stan a noc. Místo v kempu je nutno předem rezervovat.

Je rovněž důležité dbát pravidel pro rozdělávání ohně. To je přípustné pouze na místech předem vyznačených. Informační a návštěvnická střediska jsou až na výjimky v sezoně otevřena denně. Jedná se o střediska Albright Visitor Center, Canyon VC, Fishing Bridge VC, Grant Village , Madison Information Center, Old Faithful VC, West Thumb Information Center a West Yellowstone Public Lands Desk.

Kam pokračovat?

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o národním parku Yellowstone pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, vítěz TTG Travel Awars 2011 v kategorii Nejlepší touroperátor pro Ameriku.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@yellowstone.ihned.info