Cocktail

Základní informace o Yellowstone

Národní park Yellowstone se nachází na území severoamerických států Wyoming, Montana a Idaho. Je nejstarším národním parkem na světě, byl vyhlášen v roce 1872. Zároveň se jedná o největší park v USA (mimo Aljašku a Havaj). Byl prohlášen světovou biosférickou rezervací a figuruje na seznamu světového přírodního dědictví.

Park se rozkládá na přibližně 9 000 km2 a ročně jej navštíví více než tři miliony návštěvníků. Park získal název Žlutý kámen podle stejnojmenné řeky, která pramení v pohoří s charakteristickým žlutým zbarvením. V parku najdou zábavu a poučení všichni - od rodin s malými dětmi přes náročné turisty až k důchodcům a hendikepovaným lidem.

Rangeři - strážci parku - organizují pro návštěvníky naučné procházky či přednášky. Několik návštěvnických center seznamuje se současnými problémy v parku. Mezi ně patří například boj se zavlečenými živočišnými i rostlinnými druhy nebo otázka požárů.

Oficiální sezóna zde probíhá od počátku května do konce října, za hlavní sezónu je považováno období od poloviny června do poloviny září. Nejjednodušším způsobem, jak se do Yellowstonského národního parku dostat, je zvolit trasu po silnici Grand Loop Road. Severní vstup je veden od obce Gardiner, západní vstup je z města West Yellowstone, z jihu se lze parku dostat od obce Jackson, východní část parku začíná nedaleko města Cody.

Při návštěvě Yellowstonského národního parku je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Mnohá zvířata, přestože jsou obecně plachá, dokáží v krajním případě zaútočit na člověka. Také při cestě autem je nutno si dávat maximální pozor na cestu. Je zde normální, že divoká zvěř bez okolků přechází přes silnice. Na území celého parku jsou proto nainstalovány varovné cedule. Je zde nutno absolutně dodržovat vnitřní řád, každé porušení je pokutováno, a to až částkou pět set dolarů.

Kam pokračovat?

Partneři

ESO travel

Informace a zajímavosti o národním parku Yellowstone pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel, vítěz TTG Travel Awars 2011 v kategorii Nejlepší touroperátor pro Ameriku.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@yellowstone.ihned.info